Kamerové systémy

Technologie IP kamerových systémů

Zabýváme se výhradně na implementaci kamerového systému na technologii IP kamer, sítovém videu a zabezpečovacích systémech na nich postavených. Neustále sledujeme nejnovější trendy v oblasti zabezpečovacích a kamerových systému se snahou nalézt pro Vás to nejlepší řešení za co nejvýhodnější ceny. Vypracujeme pro Vás cenovou nabídku dle Vašich potřeb a zajistíme kompletní realizaci dodávky.

Námi realizovaná řešení jsou využívána například v:

  • Průmyslu (zabezpečení, vzdálený monitoring provozů)
  • Školství (monitoring sportovních hřišť)
  • státní správě (střežení veřejného majetku)
  • obchodu(zabezpečení prodejen)
  • dopravě (monitorování provozu na komunikacích)
  • speciální aplikace (monitorování toků řek)

 

Hlavní rysy IP kamerových technologií

IP kamery zakódují obrazový signál do MPEG-4 toku dat, který lze dále přenášet v rámci počítačové sítě, přijímat a zpracovávat jakýmkoli „oprávněným“ síťovým zařízením. To znamená, že obraz lze prohlížet a zaznamenávat na každém místě, kde je počítač připojený k síti či internetu.

Přístup na dálku

Záběry v reálném čase jsou přístupné z jakéhokoli počítače připojeného k síti. Záběry mohou být ukládány na vzdálených místech, ať už z důvodů zabezpečení nebo funkčních, a pro přenos dat lze použít kromě běžné počítačové sítě i Internet nebo lokální wifi síť. Na rozdíl od analogových CCTV kamer, nepotřebujete chodit do zvláštní místnosti shromažďující záběry všech analogových kamer, abyste se na ně mohli podívat. Zařízení IP kamer umožňují také pomocí sítě vzdálenou administraci.

Pružnost řešení

Web kameru můžete umístit téměř kamkoli. Nejsou žádné limity spojené s fyzickými vstupy nebo frame grabbery. Síťovou kameru můžete připojit k LANu, xDSL, modemu, bezdrátovému adaptéru nebo mobilnímu telefonu. Kdekoli, kde můžete přijmout telefonní hovor nebo SMS na váš mobilní telefon, můžete také přijímat záběry ze síťového videa.

Více užitečných funkcí

Síťové IP kamery a video servery přináší širokou škálu funkcí: souběžné rozdílné komprese záběrů najednou; automatické zasílání záběrů v závislosti na čase, spuštění nastavitelného alarmu nebo na požádání; upozornění e-mailem na vybrané události; detekce pohybu nebo zvuku; podpora zvuku a napájení po stejném Ethernet kabelu; video servery mohou na dálku ovládat kamery s funkcí natáčení a zoomování (Pan/Tilt/Zoom)

Cenová dostupnost

Technologie síťového videa je již cenově velmi výhodná, protože síťovou kameru nemusíte připojovat k počítači, abyste ji zprovoznili. Pro sledování video záběrů naprosto vyhovují stávající počítače – nepotřebujete kupovat žádné zvláštní video monitory. Dále můžete využít své stávající síťové kabeláže pro přenášení dat, takže ušetříte za instalaci nějaké zvláštní koaxiální kabeláže.

Pohodlné ukládání na pevný disk

Při ukládání video záběrů se projeví výhody počítačových pevných disků: jsou odolnější než video kazety, umožňují rychlé a snadné prohledávání a snadno se zálohují. Video záběry můžete ukládat na pevné disky ve vzdálených místech ať už kvůli tomu, že vám to vyhovuje nebo kvůli bezpečnosti.

Škálovatelnost

Systém IP kamer lze rozšířit prostým přidáním kapacity (úložiště, kamery). Škálovatelnost této technologie z ní dělá stejně přijatelné řešení jak pro velké organizace s množstvím kamer a video serverů, tak pro malé podniky používající jen pár kamer. Síťové video je také vhodné pro jednoduchý, postupný přechod ze stávajícího analogového systému na nový digitální.

Dlouhodobá perspektiva využití

Jelikož používají síťové kamery a video servery moderní digitální technologie, budou vaše dnešní investice do síťového videa přinášet výhody i v dlouhodobé perspektivě.

Mnoho možností použití

Flexibilní a výkonná řešení síťového videa vám umožní na dálku zabezpečovat a monitorovat lidi, zvířata, majetek a průmyslové procesy. Síťové video můžete použít pro výuku nebo řešení problémů na dálku nebo pro zveřejňování záběrů a zvuků na webu. Váš systém síťového videa může být tak jednoduchý nebo tak sofistikovaný, jak budete chtít.

Snadná instalace

Vše potřebné pro připojení a spuštění streamování videa je vestavěno do kamery, což snižuje instalační čas a zjednodušuje správu sítě.